Váltás az akadálymentes honlapra 2019. március 23. | Ma Emőke napja van.

Budapesten, a EuroSkills rendezvényen jártunk

2018

A Nemzeti Foglalkoztatási Alap, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara, valamint a Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamara jóvoltából 2018. szeptember 26-án 41 tanuló utazott Budapestre.

A EuroSkills verseny a fiatal szakemberek Európa-bajnoksága, ahol a versenyzők szakmai tudásukról, rátermettségükről, tehetségükről adtak bizonyságot a gyakorlatban. A rendezvény a HUNGEXPO területén volt megszervezve, ahol látványos bemutatója volt a szakmáknak, és láthattuk a legfrissebb európai fejlesztéseket. A diákok részére 29 „Próbálj ki” stand volt felállítva, ahol kipróbálhatták az őket érdeklő foglalkozásokat. A teljesség igénye nélkül ezek a következők voltak: Webfejlesztő, grafikus, ruhaipari technikus, virágkötő, hegesztő, elektronikai műszerész, kőfaragó, hidegburkoló.