Váltás az akadálymentes honlapra 2021. március 02. | Ma Lujza napja van.

Történelmi workshop és tanulmányi kirándulás Ópusztaszerre

2019

Iskolánk 40 tanulója vett részt egy pályázati programban, mely október 9-én és 16-án került lebonyolításra. A pályázat, -melyet a Honvédelmi Sportszövetség  írt ki – mottójául József Attila szavait választottuk: „… édes Hazám, fogadj szívedbe, hadd legyek hűséges fiad!”

Október 9-én, iskolánk 3. évfolyamos diákjai egy történelmi workshopon vettek részt, ahol 7 csapat – a 7 vezér neve után: Álmos, Előd, Ond, Kond, Tas, Huba, Töhötöm – mérte össze tudását, kreativitását a honfoglalás témakörében. A 7 állomáson forgószínpad szerűen váltották egymást, és oldottak meg feladatokat a csapatok. A feladatok a következők voltak: memóriajáték a 7 vezérrel, Himnusz szövegének kiegészítése, nemzeti jelképeink színezése, drámajáték során a vérszerződés felelevenítése, Árpád, a honalapító című mű megismerése, korabeli fegyverek elkészítése kartonból, tarsoly színezése.

Az előkészítő és kedvcsináló délután után október 16-án utaztunk el Ópusztaszerre, ahol megnéztük a Feszty-körképet, a Rotunda kiállításait, a 7 vezér szobrát. Múzeumpedagógiai foglalkozásokon vettünk részt a jurtákban, a finom ebéd után pedig egy 3D filmet láttunk „Magyarország történelme” címmel.

Nagyon jól éreztük magunkat, élményekkel gazdagon tértünk haza.

Presznerné Lázár Edina, Taskovicsné László Erika