Váltás az akadálymentes honlapra 2020. szeptember 23. | Ma Tekla és Líviusz napja van.

Csipkemúzeum - tanulmányi kirándulás

2019

A Kiskunhalasi Kertvárosi Általános Iskola 4. évfolyamos tanulói tanulmányi kiránduláson vettek részt.

Először a Csipkemúzeumba látogattak el, ahol megnéztek egy rövid bemutató filmet, melyből megismerhették a halasi csipke történetét. Rövid tárlatvezetés után a diákok végig kísérhették a csipkevarrás folyamatát. Ezután a számítógépes felületeken interaktív játékokban vehettek részt, mint pl. csipke puzzle, csipke kvíz, virtuális csipkevarrás. A gyerekek a kézműves asztalnál csipkemintákat színezhettek ki, kockakirakózhattak. Az érdekes és interaktív kiállítás megtekintése után a tanulók átsétáltak a Martonosi Pál Városi Könyvtárba, ahol könyvtári foglalkozáson vettek részt. Megismerkedtek a könyvtár tereivel, a könyvtárhasználat szabályaival, a polcokon található könyvek sokféleségével. Rendkívül hasznosan és izgalmasan telt el ez a délelőtt. Köszönjük a fogadtatást! Mindenkinek ajánljuk, hogy látogassanak el ebbe a két városi intézménybe!