Váltás az akadálymentes honlapra 2019. április 23. | Ma Béla napja van.

"Népek karácsonya"

2016

A Kiskunhalasi Kertvárosi Általános Iskolában 2016. november 28-án kezdetét vette a tanév projektje, mely a „Népek karácsonya” jegyében telik.

Advent első vasárnapját követő hétfőn iskolánkban elkezdődött a projekt. Az ünnepélyes megnyitó advent jegyében telt, hiszen iskolánkban hagyomány, hogy együtt gyújtunk gyertyát. A rövid ünnepi műsor keretében felidéztük az advent, az az adventi koszorú jelentőségét, illetve megismertettük az évfolyamokkal a rájuk váró feladatokat. Minden évfolyam a kapott ország karácsonyi szokásairól készít egy tablót, mely az iskola aulájában kerül kihelyezésre. Karácsonyi műsorunk nagyon színes lesz, hiszen tanulóink Magyarország, Németország, Anglia, Finnország, Olaszország, Erdély, Oroszország karácsonyi népszokásaiból készít egy rövidke műsort.

Békés, boldog, adventi készülődést kívánunk!