Váltás az akadálymentes honlapra 2019. április 19. | Ma Emma napja van.

Az "iskola rendőre"

Az „iskola rendőre” program keretében 2017. szeptember 13-án Hegedűs Richárd zászlós, a Kiskunhalasi Rendőrkapitányság munkatársa, iskolánk harmadik évfolyamos tanulói számára a közlekedési veszélyhelyzetekről tartott előadást.

A program nagy hangsúlyt helyez arra, hogy a közlekedésben részt vevő gyerekek minél nagyobb biztonságban legyenek.

Fontos, hogy tudják a legalapvetőbb gyalogos és kerékpáros közlekedés szabályait és ismerjék a jelzőtáblákat.

Hegedűs Richárd bemutatta és elmagyarázta a gyerekeknek, hogy a kerékpárokat közlekedésbiztonsági szempontból milyen eszközökkel és miért kell megfelelően felszerelni.

Majd az iskola közelében lévő gyalogátkelőhelynél azt gyakorolták tanulóink, hogyan kell szabályosan közlekedni, mire kell figyelni ahhoz, hogy ne legyenek balesetek áldozatai.